Як я стала лікарем

Дуже часто мене запитують, чому я стала саме лікарем та чи я з родини медиків.Тож лікарем я стала, адже з дитинства (попри відсутність медиків в сім‘ї) я … ні не мріяла, а просто завжди знала, що буду лікарем і ніколі не могла уявити себе в будь-якій іншій професії. Дитиною я була наполеглевою та нетерплячою, а тому якнайшвідше хотіла розпочати опанування свого фаху. У віці 13 років (8 клас) я почала відвідувати медичну школу у Палаці дітей та юнацтва, де 3 рази на тиждень проводились заняття з анатомії, терапії та догляду за хворими, а останній предмет викладався в лікарні, де нас вчили вимірюваті тиск, робити уколи та інші маніпуляції. Я була у захваті! І всі каникулі додатково проводила у відділенні. Школяркою я писала наукові роботи, та навіть здобула 1ше місце у Малій академії наук. Тож з вибором університету проблем не було, а маючи гарні знання вступила на бюджетну форму навчання.


Перші курси я наполегливо вивчала базові предмети і це було надзвичайно правильним рішенням, адже без фундаменту неможливо опанувати фахові спеціальні предмети, і тут часто криється причина номер 1 великої килькості некваліфікованих фахівців.


Я залишалась такою самою нетерплячої і ледь дочекалася закінчення 2го курсу, відколи можно було розпочати працювати медсестрою паралельно з навчанням. Тож до кінця університету я працювала у відділеннях реанімації та інтенсівної терапї, кардіології та дітячої хірургії, де опанувала велику кількість практичних навічок. Окрім цього, кожного року під час літних канікул я спеціально просила направлення на практику до районної лікарні, де мене навчали та дозволяли робити багато лікарської роботи: асистування на величезній кількості різноманітніх операцій (від загальної хірургії до траматології та гінекології), самостійно виконувала дрібні оперативні втручання та маніпуляції (накшталт атером, зашивання ран, пункцій заднього своду в гінекології та плевральніх пункцій). Там я навчилась ставити катетери та інтубувати. Я свідомо йшла в професію та не з чуток знала, що людина зсередини пахне не квітами. На моєму шляху траплялося багато гарних людей, які бачили сталеву наполеглевість в тендітному дівчачому тілі та щедро ділилися своїми вміннями.


Настав час розподілу при закінченні університету та маючи високий рейтинг я мала право обрати собі спеціалізацію серед запропонованих. Дитячої хирургії, яку я бажала обрати не було, тож обрала я онкогематологію, адже хотіла та відчувала в собі сили займатись чимось серйозним. Так я спершу пройшла інтернатуру з педіатрії, а слідом й спеціалізацію з дитячої гематології. І ніколі не пожалкувала, що так розпорядилася доля.

Занурення у фах було вкрай раптовим. Перше, що я почула від колишньої завідувачки: “Ось палати, ось пацієнти. У вас такий саме диплом як і в мене”. Протоколи лікування дітей із онкологічними захворюваннями крові булі тільки англійською та німецькою. На щастя, я знала обидві мови. За півроку я вже самостійно чергувала на 5 відділень, де поступають діти у вкрай тяжкому стані, у сепсисі або з кровотечами, де трапляються невідкладні стани (анафілактічний шок, набряк Квінке), а ти один маєш швидко приймати рішення, де на кону життя дитини.


Паралельно я працювала в іншіх місцях, адже хотіла здобути досвід і в загальній педіатрії, а тому читала лекції для вагітніх у “Азбуці для батьків” та інших школах з підготовкі до пологів, викладала педіатрію у медичному коледжі, працювала спортиним лікарем у спортивному клубі та педіатром у невеликих приватних клініках. Втома до ознобу супроводжувала мене в ті роки.


Ви питаєте, чи порадила б я Вам або Вашій дитині обрати лікарський фах? Так, якщо рішення зважене, а не романтичне. Так, якщо ви уявляєте кількість зусиль, що необхідно докласти і погоджуєтесь на такі умови. Так, якщо жага до медичного фаху в вас більша, ніж до розваг за віком. Так, якщо ви обираєте вечір у лікарні (операційній, анатомці....), а не на побаченні.


Чи коли-небудь шкодувала, що стала лікарем?

Ніколи. Це було одне, з найправильніших рішень в моєму житті!

Дослухайтесь до себе!


Ваш дитячий лікар, Валерія Мартинова

39 переглядів